Kategorie: Aktuality, Závodní tenis

Radka Bužková dokázala zvítězit na pražské Štvanici

Na turnaji mladších žákyň B prošla Radka jako 3. nasazená do finále, kde dokázala zdolat Johanu Markovou ze Sparty 6:3 a 6:0

Na dobře obsazeném turnaji s kategorií 9 měla Radka poměrně těžký los. V prvním zápase jí čekala nepříjemná Draga Drástová ze Sokolova.
Radka zvítězila až po velkém boji 7:6 a 6:4. Ve čtvrtfinále přešla přes Duškovou 6:3 a 6:1. V semifinále musela prokázat všechen svůj tenisový um při lítém boji s nadějnou a mladou slovenskou hráčkou Morvayovou (r.2001), která prošla přes druhou nasazenou Malickou. Radka využila svých zkušeností i výborné fyzické kondice a po setech 2:6 a 6:3 již na kurtu jasně dominovala a vyhrála 6:1 ve třetím setu.
Ve čtyřhře spolu s Markétou Bicerovou z 1.ČLTK jako nasazený pár č.2 postupně vyřadily páry Kladivová,Hlinková a Drástová, Malická. Ve finále se střetly s 1. nasazenými Markovou s Beránkovou (obě TK Sparta Praha) První set dokázaly bojovně otočit ze stavu 3:5 a zvítězit 7:5. Na začátku 2. setu promarnily svoje šance ve dvou úvodních gamech a nakonec prohrály 1:6. V rozhodujícím superbreaku šly sparťanky rázně do vedení 4:0 a to prakticky udržely, když zvítězily 10:6.

Finále dvouhry dohrávané v úterý přineslo pestrý tenis. Útočně hrající Marková se snažila rychlou a razantní hrou rozhodovat ve svůj prospěch. Radka byla ale dobře fyzicky i psychicky připravená a většinu výměn dokázala postupně získat pro sebe. Zvrat utkání přišel při prvním breaku v utkání za stavu 3:2. Soupeřka sice okamžitě získala ztracené podání zpět, ale od stavu 4:3 již získávala ve svůj prospěch hry pouze Radka.
Největší boj byl ještě o matchpoint. Nakonec však dokázala Radka doservírovat na skóre 6:3 a 6:0 a získat tak svůj druhý triumf na turnaji B v této halové sezoně.

Gratulujeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci oddílu!