Kategorie: Aktuality

Radka Bužková úspěšně ETA U12 v Budapešti

Na konci června se Radka účastnila turnaje Abris Cup 2012 v maďarské metropoli a přivezla si titul ze čtyřhry. Ve dvouhře získala pohár za 3. místo.

V 32 pavouku byla Radka předsazená. V osmifinále hrála proti ve Francii žijící Slovence K. Baranové. Rychle a útočně hrající dívka, která měří téměř 180 cm nenašla recept na Radky poctivé a přesné lifty a Radka mohla slavit hladkou výhru 6:1, 6:1. Ve čtvrtfinále hrála Radka proti Australance se srbskými kořeny Stephanii Belovukovic. Hubená dívenka přehrávala své předchozí soupeřky zejména trpělivým kopcováním. Na Radku její stratosférické kopce neplatili, posouvala se často k síti a Stephanii přestřílela 6:1 6:2. V semifinále narazila Radka na dobře hrající Ukrajinku Lyven. Nechala si utéct začátek zápasu a prohrávala 1:4. První set ještě dokázala dotáhnout do tie-breaku, ale v něm prohrála. Druhý set Radka vybojovala 6:4 a ocitla se ve velké psychické výhodě. Bohužel nedokázala využít vedení 1:0 a 40:0. Několikrát nevyužila vedení v gemech a zbytečně nechávala soupeřku na kontaktních gemech. Nakonec dokonce prohrávala 3:4 a měla co dělat, aby ubojovala na 4:4, neboť soupeřka se znovu nastartovala a začala hrát téměř bezchybně. V posledních dvou gemech 3. sady chtěla Radka strhnout vítězství na svou stranu a místo toho se však kompletně vystřílela. Prohra hodně mrzela, protože kromě 2 posledních gamů Radka hrála velmi dobře a po 3 hodinách tvrdé práce na kurtu by si zasloužila postup. Postoupit však může vždy jen jeden a to ten, kdo vyhraje poslední míč v zápase.
Radka si alespoň spravila chuť ve čtyřhře, kde společně s Valentýnou Cváčkovou (TK Kopřivnice) zvítězily a to téměř exhibičním způsobem, kdy ve finále přehrály jednoznačně dvojici Slovenek Šenkárová, Baranová 6:1, 6:3.